Bytomskie Nagrody Europejskie PDF Drukuj Email
środa, 02 września 2009 22:37

1 czerwca 2012 r.

BYTOMSKIE NAGRODY EUROPEJSKIE

Po raz ósmy przyznane zostały Bytomskie Nagrody Europejskie. Kapituła Bytomskiej Nagrody Europejskiej przyznaje nagrodyza osiągnięcia i zasługi w zakresie działalności proeuropejskiej, propagowanie ideałów zjednoczonej Europy, działań na rzecz pokoju, współpracy i jedności między jej mieszkańcami. Zaszczytne wyróżnienia z rąk prezydenta Bytomia Piotra Koja odebrali mgr Anna Dziadek, dr nauk medycznych Jerzy Pieniążek oraz w imieniu nagrodzonego Zespółu Szkół Technicznych dyrektor mgr inż. Artur Lubos. Uroczystość zaszczycili ks. prof. Józef Bremer - dziekan Wydziału filozoficznego Akademii Ignatianum w Krakowie, pani Marta Sykut z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Źródło: UM w Bytomiu, fot. K. Kadis

Anna Dziadek jest opiekunką Szkolnych Klubów Europejskich, w których rozwija wzajemną tolerancję i szacunek, kształtuje świadomość młodych Europejczyków. Od 2006 roku organizuje Miejski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, organizuje szkolne Dni Europy oraz Dni Kultury Europejskiej, wyjazdy uczniów z Bytomia na Polskie Spotkania Europejskie i Parady Schumana w Warszawie. Od wielu lat angażuje się w przygotowanie Europejskich Majówek i Bytomskich Spotkań Europejskich organizowanych z Młodzieżowym Centrum Edukacji Europejskiej.

Wspaniałym zakończeniem gali był występ Zespółu Pieśni i Tańca „Śląsk".

Zgrana Paczka śpiewa dla Szlachetnej Paczki

Spotkanie Szkolnych Klubów Europejskich