Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Autyzmie PDF Drukuj Email
środa, 02 września 2009 22:37

2 kwietnia 2012 r.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE

W naszej szkole dzień ten był obchodzony po raz pierwszy. Z tej okazji zorganizowano wystawę obrazów uczniów z niezwykłym talentam artystycznym. Dzieła godne wielkich mistrzów malarstwa: Dama z Gronostajem, Koloseum, Piramidy Egipskie, martwa natura…

Każda klasa, każdy uczeń miał swój udział w celebrowaniu tego dnia ubierając niebieską część garderoby. Został ogłoszony kon/li border=p likurs, którego wyniki niebawem poznamy. Klasy walczyły o niebieski puchar. Dodatkowe punkty klasa mogła otrzymać za odpowiedz na trzy pytania:

1. Z jakiej okazji dziś ubraliśmy się na niebiesko?
  2. Co to jest autyzm?
  3. Czy dzieci autystyczne mogą chodzić do naszej szkoły?

Nie było klasy , która nie znała odpowiedzi na te pytania. Gratulujemy wszystkim!

A na korytarzach były rozwieszone niebieskie wskazówki jak bliżej poznać osobę z zaburzeniem autystycznym i niebieskie elementy puzzli - znak autyzmu.

Prezentowany na naszej stronie znak jest znakiem organizacji Autism Speaks została założonej w lutym 2005 roku przez Boba i Suzanne Wright.

Zmieniony: środa, 01 sierpnia 2012 10:23