Festiwal Globalny Lokalnmie PDF Drukuj Email
czwartek, 03 września 2009 13:29

30 sierpnia 2012 r.

FESTIWAL GLOBALNY LOKALNIE

Polska Akcja Humanitarna i Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu
pod patronatem Urzędu Miejskiego w Bytomiu organizują Festiwal Globalny Lokalnie.

Festiwal Globalny Lokalnie zagości w naszym mieście 7 września 2012 roku. Zapraszamy na bytomski Rynek. Głównym celem imprezy jest propagowanie wiedzy o problemach Krajów Południa oraz uświadamianie Polakom zależności pomiędzy ich codziennymi wyborami a jakością życia w tych krajach.

PROGRAM FESTIWALU GLOBALNY LOKALNIE

BYTOM -RYNEK

7 września 2012 r. 10:00 – 21:30

10:00  – 17:00 Plenerowa gra planszowa „Woda w Sudanie Południowym” - prosimy o zgłoszenie 3-osobowych drużyn (max 2 drużyny ze szkoły). Zgłoszenie drużyn do 5 września 2012 r. - załącznik nr 1

10:00  –  17:00 Punkt informacyjny:

• Sklepik Przyjaciół Polskiej Akcji Humanitarnej,
  • wystawa edukacyjna na temat sytuacji globalnej,
  • malowanie twarzy.

10:00  – 14:00 Czytanie bajek afrykańskich i kolorowanki dla najmłodszych prowadzone przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

10:00  – 14:00 Warsztaty "Woda nasze wspólne dobro" - prowadzone przez PAH. Zgłoszenie grup do 5 września 2012 r. -załącznik nr 2

11:00  – 13:00 Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Strażackiej.

10:00 – 16:00 Warsztaty o tematyce ekologicznej:

• "I Ty masz wpływ na zmiany klimatu",
  • "Błękitna wyspa - ekologia dla dzieci"

prowadzone przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Katowicach.

10.00- 14.00 Konkurs plastyczny "Afryka moich marzeń". Regulamin i zgłoszenia uczestników do 5 września 2012 r. - załącznik nr 3

11.00-17.00 Pokazy filmów o tematyce globalnej prowadzone przez cały czas trwania festiwalu.

11.00-15.00 Wyścigi w noszeniu baniaków z wodą 5l i 10l. Zapisy w czasie trwania festiwalu.

10.00-13.00 Zbiórka butelek PET i baterii.

10.00-13.00 Łańcuch Globalnej Solidarności - happening – Stowarzyszenie Zielona Ziemia zaprasza bytomian na płytę główną Rynku. Będzie można pozbyć się zużytych butelek PET wraz z nakrętkami, które podczas happeningu zostaną połączone w Łańcuch Globalnej Solidarności, a następnie sprzedane na cel charytatywny. "Myśl globalnie, działaj lokalnie", "Mamy problem. rozwiążemy go wspólnie" - happening odbędzie się w ramach Festiwalu Globalny Lokalnie, a głównym jego celem jest zwrócenia uwagi na problemy ekologiczny naszej planety.
Na godz. 13.00 zapraszamy tych, którzy chcieliby zabrać głos w sprawie lub zaprezentować swoje umiejętności.
Zgłoszenia uczestnictwa do happeningu oraz finału do 5 września 2012 r. - załącznik nr 4

20.00-21.30 – Kino pod Gwiazdami- filmy o tematyce globalnej:

• "Raj”,
  • "Żelazne damy z Liberii”,
  • "Droga czerwonej lodówki”.

Udział we wszystkich zajęciach i konkursach jest bezpłatny.

Zgłoszenia prosimy przesłać na jeden z adresów e-mailowych:

lub faksem na numer
  • fax: (32) 280-00-69