3 grudnia 2012 r.

IV MIEJSKIE OBCHODY
ŚWIATOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Jesteśmy różni, jesteśmy razem

Tegoroczne obchody poprzedziły warsztaty i zabawy organizowane na terenie naszej szkoły i w zaprzyjaźnionych placówkach:

Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Józefa Szafranka,

Przedszkolu Miejskim nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi,

Przedszkolu Miejskim nr 4,

Zasadniczej Szkole Zawodowej Specjalnej nr 8.

Uroczyste podsumowanie projektu miało miejsce 3 grudnia 2012 r. w auli naszej szkoły. Obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych miały szczególny wydźwięk, gdyż zbiegły się z obchodami 10 rocznicy nadania naszej szkole nazwy Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi.

Uroczystość poprowadziły Beata Zygmundzik i Małgorzata Wesołowska witając przybyłych gości:

panią Anetę Latacz – Zastępcę Prezydenta miasta Bytomia,

Halinę Biedę – radną,

Martę Cichy – przedstawiciela Wydziału Edukacji,

Hilarego Zawadę – Miejskiego Rzecznika Osób Niepełnosprawnych,

Wojciecha Żywczoka – dyrektora Poradni Psychologiczo-Pedagogicznej w Bytomiu,

Małgorzatę Polak – dyrektor Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi,

Joannę Poniatowską – dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 8 Specjalnej,

Dagmarę Jarosz – dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących,

Marię Kądzielę – dyrektor Przedszkola nr 4,

Elżbietę Samociuk –dyrektor Przedszkola nr 8,

Krystynę Łobodziec i Katarzynę Lenarcik w-ce dyr Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi.

II Koncert Młodych talentów rozpoczęła grupa integracyjna z Przedszkola nr 4 w składzie: Nataniel Grochowski, Andrzej Konosała, Michał Knosała, Daniel Kuropatwa, Jagoda Demczuk, Adrian Mazur, Bartosz Konieczny, Antonii Kądziela, prezentując zabawę „Chateńka” i piosenkę „Leśniczówka”.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 – Julia Zamora, Aleksandra Musiał, Aleksandra Janisz zatańczyły taniec nowoczesny, a Dagmara Szczepanik zaśpiewała nastrojową piosenkę.

Dzieci z Przedszkola nr 8 z grupy „Biedroneczek” i „Słoneczek” zaprezentowały taniec „Nie chcę cię !”, Karolinka Bombała zaśpiewała piosenkę pt. „Basia-Barbóreczka”.

Naszą szkołę reprezentowały: Ania Nowak recytując wiersz pt. „Bosa osa”, Ola Całus „ Złapana myszka”, a piosenkę pt. „Małe rzeczy” zaśpiewały Marta Wolska, Wiktoria Goczał, Zuzanna Ziółkowska, Agata Mucha i Patrycja Szwarc.

Występy zakończyli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 8 Specjalnej , Klaudia Mróz, Michał Wiktorowski, Patrycja Rycombel, Tyberiusz Szybicki, Gabriela Łaszcz, Rafał Walencki, Kinga Kurant, Dorota Klusarczyk, Paweł Górski, Fabian Jeż i Daria Żukowska tańcząc poloneza.

Wszyscy uczestnicy „Koncertu młodych talentów” otrzymali za swoje występy nagrody z rąk pani Anety Latacz – Zastępcy Prezydenta miasta Bytomia.