25 stycznia 2013 r.

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

24 stycznia 2013 roku tuż po Koncercie Noworocznym odbył się II finał akcji „Wszystkie kolory świata”. Akcja jest projektem edukacyjnym UNICEF. W ramach akcji uczniowie przygotowali laleczki - symbol pomocy, której chcieli udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.

W tym roku pomagamy głodującym dzieciom z Czadu. Do tej pory zebraliśmy w ten sposób 560 zł.

Każda laleczka otrzymała swój akt urodzenia ze swoim imieniem i miejscem, z którego pochodzi. Cechy te zostały nadane im przez dzieci, które przystępując do pracy zadecydowały, jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka, jaki ma mieć kolor skóry i jak ma być ubrana.

W akcję zaangażowali się również rodzice i opiekunowie dzieci. Dzięki tej międzypokoleniowej współpracy powstały małe szmaciane dzieła sztuki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie.