21 marca 2013 r.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W TEATRZE

21 marca, uczniowie naszej szkoły z klasy IVb, Vc i VIa szukali przepisu na wiosnę. Wiosna kojarzy nam się z dobrym nastrojem i przyjaźnią. W poszukiwaniu wiosny udali się do Zabrza na spotkanie ze sztuką.

Teatr Nowy w Zabrzu swoim widowiskiem „Pod-Grzybek” wprowadził młodych widzów w magiczny świat pełen przygód. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji wiosennego dnia. Na zakończenie poznali tajniki sztuki teatralnej podczas spotkania z aktorami oraz zwiedzili kulisy teatru. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były panie Halina Jarosz i Anna Dziadek z wychowawczynią klasy Vc panią Małgorzatą Stupką oraz panem Robertem Kunce.

Mimo, że pogoda nie nastrajała nas wiosennie, to my cierpliwie czekamy i powtarzamy:

Malutka główka krokusa nad śniegiem się pojawiła.
To znaczy, że już wkrótce przybędzie wiosna miła.