11 kwietnia 2013 r.

VIII OTWARTA KONFERENCJA EKOLOGICZNA

Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemi”, zorganizowało w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie VIII Otwartą Konferencję Ekologiczną pod hasłem „SZUKAMY RADY NA ODPADY - REWOLUCJA ŚMIECIOWA”.
W czasie konferencji mogliśmy wysłuchać i zobaczyć prezentacje przyjętych rozwiązań organizacji systemu odpadami w Bytomiu - przedstawioną przez przedstawicieli Bytomia, Radzionkowa i Tarnowskich Gór.

Bardzo interesująca była prezentacja rozwiązań technologicznych zagospodarowania i unieszkodliwienia odpadów komunalnych. Problem z odpadami jest obecnie wyzwaniem dla gmin oraz dla każdego mieszkańca.

Najważniejsza jest edukacja środowiskowa mieszkańców. Dotyczy to selektywnej zbiorki odpadów, której sukces zależy przede wszystkim od naszego osobistego zaangażowania.

Na takiej konferencji nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy aktywnie włączyli się w konferencję przygotowując stoisko edukacji globalnej „Sklepik Przyjaciół Polskiej Akcji Humanitarnej”. W sklepiku znalazły się produkty, które prawie w całości pochodziły z recyklingu. Dochód ze sprzedanych materiałów wspomoże edukację dzieci z ubogich krajów oraz zasili kampanię wodną. W konferencji uczestniczyły uczennice klasy VI c: Sara Bielas, Paulina Czachor, Marta Grabowska, Jessika Lichosik, Monika Marszolik, Natalia Pacyna, Karolina Panek, Magdalena Wałęga, Wiktoria Zaborowska, Aleksandra Kukułowicz, pod opieką nauczycieli pani Iwony Świecickiej i pani Anny Dziadek.