14 maja 2013 r.

NIE JESTEŚ SAM 2013 - FESTIWAL ODDZIAŁÓW INTEGRACYJNYCH

W dniach 9-10 maja 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Oddziałów Integracyjnych, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie.

W Festiwalu wzięły udział zespoły z całego województwa. Artyści prezentowali swoje talenty w następujących kategoriach:

• taneczna,
  • wokalna,
  • teatralna
  • oraz wokalno-instrumentalna.

Szkołę Podstawową nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu reprezentowała grupa integracyjna z klas I-III przygotowana przez p. Annę Garstkę i p. Ewelinę Bugiel. Uczniowie zaprezentowali spektakl pt. „Lokomotywa” oparty na twórczości Juliana Tuwima. W spektaklu wystąpili:

• Julia Przywara kl. II d – „Lokomotywa”,
  • Oliwer Stępień kl. I d – „Kotek”,
  • Patryk Rusin kl. I a i Alicja Horaczek kl. II c – „Abecadło,
  • Aleksandra Tomczak kl. I a – „Dyzio marzyciel”,
  • Przemysław Drohobycki kl. I a – „Bambo”,
  • Lena Grzesik kl. II c – „Spóźniony słowik”.

Jury tegorocznego festiwalu postanowiło przyznać: NAGRODĘ GRAND PRIX dla zespołu „Iskierki” ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Katowicach za spektakl „Łzy”, natomiast grupa integracyjna z Szkoły Podstawowej  nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi za spektakl „Lokomotywa” otrzymała wyróżnienie w kategorii teatralnej.