29 maja 2013 r.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

Dnia 22 maja uczniowie Szkolnego Kółka Dziennikarskiego, Szkolnego Klubu Wolontariatu, laureaci konkursów oraz uczniowie kl. IV b, IV c, V c, V e, VI a, VI b i VI c zobaczyli TVN od „telewizyjnej kuchni”. Zwiedzili studia: Na Zdrowie, Rozmów w toku oraz plan filmowy popularnego serialu emitowanego na antenie TVN - „Julia”. W studio w formie krótkiego filmu nagraliśmy pozdrowienia dla szkoły i Bytomia. Młodzi dziennikarze naszej szkoły przeprowadzili wywiad z reżyserem Jerzym Kramarczykiem.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. To miejsce gdzie zabawa splata się z nauką, a fizyka przestaje być trudnym przedmiotem ze szkolnych podręczników. W Ogrodzie każdy mógł odkryć, że jest cząstką natury i podlega jej prawom. Harmonia ruchu wahadła, piękno barw, wibracja dźwięków poprzez bezpośrednie doświadczanie uczniowie mieli możliwość poznania praw przyrody.

Naszą wędrówkę po Krakowie rozpoczęliśmy od podnóża Wawelu. Poszliśmy w kierunku Smoka Wawelskiego, który zionął ogniem na nasz widok. Następnie udaliśmy się na wzgórze wawelskie i do Katedry, do grobów J. Piłsudskiego i M.L. Kaczyńskich. Po spacerze po dziedzińcu wawelskim i podziwianiu widoków ze wzgórza dotarliśmy do bliskiej sercom milionów Polaków ulicy Franciszkańskiej, by spojrzeć w papieskie okno. Następnie udaliśmy się na dziedziniec Collegium Maius - głównej i najstarszej siedziby Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podziwiając zabytkowe kamienice doszliśmy na Rynek Krakowski - największy średniowieczny plac Europy. W stylowych kramach Sukiennic zakupiliśmy pamiątki z Krakowa.

Wycieczka dała nam wiele radości przebiegała w miłej atmosferze. Wyjazd uczniów odbył się z inicjatywy p. Haliny Jarosz i p. Anny Dziadek, pod opieką p. Marzeny Nowak i p. Roberta Kunce.