AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2015/2016


PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2014/2015


PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2013/2014


PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2012/2013


28 czerwca 2013 r.

RAPORT Z EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ

Raport z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w naszej szkole zamieszczony został na platformie internetowej www.npseo.pl.

Treść raportu


23 czerwca 2013 r.

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

Jutro, w poniedziałek 24 czerwca, na pierwszej lekcji, w auli szkoły będzie można sprzedać i kupić używane podręczniki.


21 czerwca 2013 r.

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

W dniach 10-14 czerwca 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Tygodniu Bezpieczeństwa. Klasa VI b pod opieką p. Edyty Stępień i p. Brygidy Kaczyńskiej-Ćwik przedstawiła scenki „O bezpieczeństwie prawie wszystko”. W klasach I-III wręczono nagrody w konkursie plastycznym Jestem bezpieczny w szkole, w domu, na ulicy. Odbył się pokaz multimedialny Jestem bezpieczny, czyli dobre rady na wakacje. Przeprowadzono również ewakuację uczniów i pracowników szkoły w ramach próbnego alarmu pożarowego.

więcej


15 czerwca 2013 r.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA RELACJI
Z III PIKNIKU RODZINNEGO

więcej


12 czerwca 2013 r.

ZAPRASZAMY NA III PIKNIK RODZINNY

W piątek 14 czerwca w naszej szkole odbędzie sie Piknik Rodzinny. Wszystkich zapraszamy na godzinę 14.

ZAPEWNIAMY MOC ATRAKCJI


10 czerwca 2013 r.

ZIELONE OBLICZE BYTOMIA

Uczniowie klas V c i V d pod opieką p. Anety Sitko oraz p. Iwony Święcickiej 5 czerwca wzięli udział w projekcie ekologicznym pod hasłem Zielone Oblicze Bytomia. Organizatorem konkursu była Szkołą Podstawowa nr 45 w Bytomiu.

więcej


10 czerwca 2013 r.

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Od 10 do 14 czerwca w naszej szkole prowadzone są zajęcia na temat bezpiecznego zachowania się w szkole, w drodze do szkoły i w domu. Ucznowie biorą udział w konkursach plastycznych dotyczących bezpieczeństwa. Klasa VI b w krótkich scenkach zaprezentuje sposoby zachowania sie w sytuacjach niebezpiecznych i zgłaszanie ich telefonicznie na numery alarmowe. Uczniowie całej społeczności szkolnej zobaczą również prezentację multimedialną "Bezpieczne Wakacje".

W piątek odbędzie sie Rodzinny Piknik gdzie wspólnie z rodzicami bezpiecznie i miło będziemy spędzac czas.

Celem prowadzonego Tygodnia Bezpieczeństwa jest uświadomienie uczniom, że nasze życie jest w naszych rękach.


 

7 czerwca 2013 r.


 

6 czerwca 2013 r.

ZMIANA TERMINU ZEBRANIA

Ze względu na imprezę charytatywną dla naszego ucznia organizowaną w środę 12 czerwca 2013 r. o godz. 17:00 w Hali Judo GKS Czarni, na którą serdecznie zapraszamy, zebranie rodziców dzieci zapisanych do I klasy na rok szkolny 2013/2014 zostaje przeniesione na czwartek 20 czerwca na godz. 17:00 w auli szkoły.

Za zaistniałe zmiany serdecznie przepraszamy.
Beata Hucz-Pszon
dyrektor szkoły


3 czerwca 2013 r.

DZIEŃ DIECKA W WARSZAWIE

W sobotę 1 czerwca o 5:30, jako jedni z laureatów konkursu "Jakie są moje korzenie?" organizowanego przez senatora Andrzeja Misiołka pod patronatem Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci, wyjechaliśmy do Warszawy. Uroczyste ogłoszenie wyników miało nastąpić w Senacie RP przy ul. Wiejskiej. Podczas zwiedzania Sejmu uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji dotyczących historii i tradycji polskiego parlamentu...

więcej


30 maja 2013 r.

BYTOMSKI BROADWAY

Utalentowane językowo dziewczynki - Marcelina Szczepanik z kl. IVb i Natalia Pacyna z klasy VIc - zajęły I miejsce w Przeglądzie Dramy Obcojęzycznej "Bytomski Broadway". Przegląd zorganizował MDK w Karbiu. Występowały z przedstawieniem "Who invented that". Wysiłek włożony w naukę ról został doceniony przez jury.

więcej


29 maja 2013 r.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

22 maja uczniowie Szkolnego Kółka Dziennikarskiego, Szkolnego Klubu Wolontariatu, laureaci konkursów oraz uczniowie kl. IV b, IV c, V c, V e, VI a, VI b i VI c zobaczyli TVN od „telewizyjnej kuchni”. Zwiedzili studia: Na Zdrowie, Rozmów w toku oraz plan filmowy popularnego serialu emitowanego na antenie TVN - „Julia”. W studio w formie krótkiego filmu nagraliśmy pozdrowienia dla szkoły i Bytomia.

więcej


28 maja 2013 r.

MAŁY GLOBTROTER

Miło nam poinformować, że nasze uczennice zdobyły III miejsce w miejskim konkursie realioznawczym "Mały globtroter", który odbył się 23 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Bytomiu. Emilia Rudnicka i Anna Bodzek z klasy IVa wykazały się dużymi umiejętnościami i ogromną wiedzą.

więcej


27 maja 2013 r.

ELIMINACJE TURNIEJU RODZICE DZIECIOM - DZIECI RODZICOM

Wygraliśmy eliminacje w turnieju Rodzicie dzieciom - Dzieci rodzicom. Reprezentacja naszych rodziców pokonała wszystkie szkoły. Reprezentowali nas Janusz Małek, Szymon Morgała, Andrzej Franke, Radosław Warda, Arkadiusz Szczypiński, Arkadiusz Zając i Dariusz Śliwiński pod okiem trenera Marcina Ostrowskiego.


27 maja 2013 r.

MISTRZOSTWA BYTOMIA W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

Zdobyliśmy pierwsze miejsce w Mistrzostwach Bytomia w Czwórboju Lekkoatletycznym. Szkołę naszą reprezentowali Marcin Kołodziej, Patryk Zakrzewski, Przepysław Bąk, Bartek Rzycki, Mateusz Rydzewski, Aleksander Bańbuła.

Najlepszym zawodnikiem o najwyższej punktacji w naszej szkole został Marcin Kołodziej.


24 maja 2013 r.

PARK MIEJSKI - ZADBAJMY O NIEGO RAZEM

Uczniowie klas szóstych 22 maja 2013 roku uczestniczyli w happeningu w Parku Miejskim im. F. Kachlapod hasłem "Park miejski - zadbajmy o niego razem".

Zobaczyliśmy ciekawe przedstawienia ekologiczne przygotowane przez przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym "Zaczarowane drzewa bytomskiego parku" (Julia Hałupka 6b), w quizie wiedzy o parku (Karolina Kaczmarczyk 6b i Natalia Pawłowska 6b) oraz w podchodach (Miłosz Chudy 6b, Bartosz Filip 6b, Marcin Misiuna 6c, Wiktoria Szlendak 6b i Nicola Żylewicz 6d).

więcej


24 maja 2013 r.

MINI DRAMA FESTIWAL 2013

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły więli udział w Bytomskim Przeglądzie Teatrzyków "Mini Drama Festiwal 2013 organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Bytomiu.

więcej


22 maja 2013 r.

DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12

Pod tym numerem telefonu dzieci mogą szukać pomocy w razie łamania ich praw.

Rzecznik Praw Dziecka staje w obronie dzieci w przypadku nieprzestrzegania zapisów zawartych w Konwencji Praw Dziecka.

więcej


20 maja 2013 r.

AWANS DRUŻYNY PIŁKI NOŻNEJ DO FINAŁU

Wygraliśmy Rejonowe MIstrzostawa chłopców w piłce nożnej pokonując walkowerem mistrza okręgu z Piekar Śląskich.

W ubiegły czwartek, czyli 16 maja na Rozbarku (Orlik) zostały rozegrane półfinały Wojewódzkie, które wygraliśmy. Pokonalismy Knurów, a póżniej Lubliniec awansując w ten sposób do jednej z czterech najlepszych szkół na śląsku.

Finały wojewódzkie odbędą sie w najbliższą sobotę w Bieruniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy sportowej VI e.18 maja 2013 r.

PRZYGODA MOJEGO ŻYCIA

Agata Mucha z klasy V c oraz Bartek Pogorzelski z klasy V e, zajęli I i II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego "Przygoda mojego życia" w kategorii prezentacja multimedialna. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 21 w Bytomiu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom
i życzymy dalszych sukcesów.

więcej


16 maja 2013 r.

PARADA SCHUMANA

Możemy powiedzieć, że tradycją naszej szkoły jest aktywny udział uczniów i nauczycieli w Paradzie Schumana. Dzięki Urzędowi Miejskiemu, możliwe było zorganizowanie wyjazdu do Warszawy na Paradę Schumana w ramach XX Polskich Spotkań Europejskich 2013.

Z okazji Dnia Europy, w sobotę, 11 maja 2013 r. w rytm „Ody do radości” przeszliśmy ulicami Warszawy. Na Krakowskim Przedmieściu na uczestników czekały atrakcje Miasteczka Schumana.

więcej


14 maja 2013 r.

NIE JESTEŚ SAM 2013 - FESTIWAL ODDZIAŁÓW INTEGRACYJNYCH

W dniach 9-10 maja 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Oddziałów Integracyjnych, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie.

W Festiwalu wzięły udział zespoły z całego województwa.

więcej


6 maja 2013 r.

BYTOMSKA MAJÓWKA EUROPEJSKA

29 kwietnia odbyła się Bytomska Majówka Europejska pod hasłem Szlakiem średniowiecznych miast Europy. Prawa Obywatelskie od Średniowiecznej Europy do Współczesności. Uczniowie kl. VI c reprezentowali szkołę i przygotowali przedstawienie Rzecz o średniowieczu.

więcej


4 maja 2013 r.

KWIATY NADZIEI
KWITNĄCE ŻONKILE

W ramach ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei i współpracy ze Stowarzyszeniem Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „HOSPICJUM” w Chorzowie, odbyły się konkursy plastyczne pod hasłem Kwiaty nadziei. Kwitnące żonkile.

więcej


2 maja 2013 r.

DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

I nigdy nie będziesz biała,
i nigdy nie będziesz czerwona,
zostaniesz biało-czerwona
jak wielka zorza szalona,
czerwona jak puchar wina,
biała jak śnieżna lawina,
najukochańsza, najmilsza,
biało-czerwona.


30 kwietnia 2013 r.

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA USTANOWIENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji przypadającej 222 rocznicy Ustanowienia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pośwęcona historycznej dacie i wydarzeniu z nią związanym, który przedstawili w formie szkolnej debaty uczniowie klasy VI a, IV e i III c.

więcej29 kwietnia 2013 r.

IV HARCERSKI FESTIWAL KULTURY I MARYNISTYKI

W dniu 27 kwietnia 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kutury nr 1 oraz w Bytomskim Centrum Kultury odbył się IV Harcerski Festiwal Kultury i Marynistyki.

więcej


26 kwietnia 2013 r.

BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Miło nam poinformować, że 25 kwietnia odbył się finał regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego, gdzie o miano najlepszego rywalizowało dziesięciu najlepszych uczniów wyłonionych we wcześniejszych etapach.

więcej


26 kwietnia 2013 r.

ZMARŁ DR LEOPOLD KOBIERSKI

Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci pana dr Leopolda Kobierskigo - przyjaciela naszej szkoły. Dzięki inspiracji i pomocy pana dr Kobierskiego przy naszej szkole powstała aleja tulipanowców, tworzone jest arboretum.

Brakować będzie opieki, którą nas otaczał.


24 kwietnia 2013 r.

MISTRZOSTWA BYTOMIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W MINI PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

Drużyna reprezentująca naszą szkołę zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Bytomia Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej Chłopców.

Gratulujemy
Ze sportowym pozdrowieniem
Jakub Kołodziejczyk

więcej


22 kwietnia 2013 r.

INAUGURACJA ROKU JULIANA TUWIMA

Jakub Kolano i Agata Cipior - Laureaci I i III miejsca konkursu recytatorskiego "Mój ulubiony wiersz Juliana Tuwima" oraz uczestnicy VI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Zobacz, jaki jestem zdolny" zainaugurowali obchody Roku Juliana Tuwima w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. Uczniowie z klasy V d zaprezentowali interpretacje wierszy tegoż znakomitego poety swym młodszym kolegom i koleżankom z klas I-III, dzięki czemu mogli oni poznać niezwykle ciepłe i wesołe utwory J. Tuwima.

więcej


19 kwietnia 2013 r.

BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W przyszły czwartek 25 kwietnia o godz. 9:00 w naszej szkole odbędzie się finał Bytomskiej Olimpiady Językowej.

Finał - test sprawdzający umiejętność swobodnego wypowiadania się ucznia na podany temat. Uczeń będzie musiał opisać wylosowany obrazek, a następnie Komisja przeprowadzi rozmowę na tematy z zakresu, który jest podany w regulaminie Konkursu.

Po przeprowadzeniu rozmów z wszystkimi finalistami Komisja wyłoni zwycięzców.

Życzymy powodzenia
nauczyciel koordynator – mgr Krzysztof Klecha
zespół nauczycieli języka angielskiego

więcej


17 kwietnia 2013 r.

TELETURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w teleturnieju języka angielskiego „Brilliant Kids”. Jest to konkurs miejski. Do etapu finałowego dostało się tylko 7 osób, w tym dwie nasze uczennice z klasy VI c -€“ Sara Bialas oraz Magda Wałęga. Dzisiaj odbył się finał niniejszego teleturnieju.

Bardzo miło nam poinformować, że Sara Bialas zdobyła pierwsze miejsce, a Magda Wałęga piąte.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nauczyciele języka angielskiego

więcej


16 kwietnia 2013 r.

HARCERSKI BIWAK

W sobotę i niedzielę, 13 i 14 kwietnia byliśmy na biwaku w Wiśle Malince. Zakwaterowaliśmy się w schronisku młodzieżowym "Granit".

W programie mieliśmy spacer po górach, bieg kończący "Okres próbny" zuchów i harcerzy, dużo dobrej zabawy.

więcej


15 kwietnia 2013 r.

MÓJ ULUBIONY WIERSZ JULIANA TUWIMA

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich była organizatorem VI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego ZOBACZ, JAKI JESTEM ZDOLNY, którego tegoroczna edycja nosiła tytuł MÓJ ULUBIONY WIERSZ JULIANA TUWIMA.

Naszą szkołę, 12 kwietnia, reprezentowali uczniowie z klasy V d.

Opiekę merytoryczną i choreograficzną sprawowała nauczycielka języka polskiego pani Beata Czechowska-Siudak.

więcej


 

12 kwietnia 2013 r.

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY

Uczniowie klas szóstych i ich rodzice zaproszeni są do Gimnazjum nr 5 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bytomiu na dzień otwarty i spotkanie informacyjne.

oferta edukacyjna gimnazjum

program dnia otwartego i spotkania informacyjnego


11 kwietnia 2013 r.

VIII OTWARTA KONFERENCJA EKOLOGICZNA

Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemi”, zorganizowało w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie VIII Otwartą Konferencję Ekologiczną pod hasłem „SZUKAMY RADY NA ODPADY - REWOLUCJA ŚMIECIOWA”.
W czasie konferencji mogliśmy wysłuchać i zobaczyć prezentacje przyjętych rozwiązań organizacji systemu odpadami w Bytomiu - przedstawioną przez przedstawicieli Bytomia, Radzionkowa i Tarnowskich Gór.

więcej


10 kwietnia 2013 r.

PODARUJ IM UŚMIECH

Uczniowie klas pierwszych uczestniczą w II edycji projektu "Podaruj im uśmiech" realizowanego przez Fundację Happy Animals. Celem nadrzędnym projektu jest zapobieganie przejawom agresji wobec zwierząt.

Zajęcia prowadzone są przez lek.wet. Martę Białasik i tech. wet. Damiana Rożniewskiego.

 

więcej


10 kwietnia 2013 r.

WIOSNA W NASZYCH SERCACH

Koło Śląskie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej w Bytomiu charytatywną akcję adresowaną do Polaków mieszkających na Kresach pod hasłem Wiosna w naszych sercach. Do akcji włączyły się dzieci z naszej szkoły.

więcej


9 kwietnia 2013 r.

KAMPANIA POLA NADZIEI

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej Kampanii Pola Nadziei. Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Mamy nadzieję, że już wkrótce zakwitnie sto żonkili posadzonych jesienią przed naszą szkołą. Żółty żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Ludzie na całym świecie sadzą go przed szkołami, szpitalami, urzędami i na skwerach miast na znak solidarności z chorymi.

więcej


8 kwietnia 2013 r.

CERTYFIKAT UNICEF POLSKA

25 stycznia - projekt

25 marca - certyfikat


8 kwietnia 2013 r.

DYZIO MARZYCIEL I INNI

Uczniowie klasy II d i III d przygotowali prace na konkurs "Dyzio Marzyciel i inni" przedstawiając bohaterów wierszy Juliana Tuwima. Jury postanowiło szczególnie wyróżnić dwie uczennice - Oliwię Kożuch z klasy II d i Karolinę Kanię z klasy III d. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Szkole Muzycznej.

więcej


4 kwietnia 2013 r.

SPRAWDZIAN

Uczniowie klas szóstych dzielnie zmagali się z zadaniami sprawdzianu.

Już znamy treść zadań - sprawdzian 2013.


3 kwietnia 2013 r.

SPRAWDZIAN

Jutro o godzinie 9:00 odbędzie się zewnętrzny sprawdzian po szkole podstawowej dla uczniów klas VI.

Przypominamy o zabraniu:

  • legitymacji szkolnej,
  • długopisu lub pióra z czarnym atramentem,
  • przyborów geometrycznych: linijka, ekierka, kątomierz, cyrkiel, ołówek, gumka.

Obowiązuje strój galowy.

Powodzenia


2 kwietnia 2013 r.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE

Ubrani na niebiesko - wsłuchujemy się w ciszę

 

 

 

 

źródło: Autism Speaks organizacja założona w 2005 roku przez Boba i Suzanne Wright


 


27 marca 2013 r.

LAUR XI WOJEWÓDZKIEGO
KONKURSU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

W Pałacu Młodzieży w Katowicach, 20 marca 2013 r., odbył się finał XI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich.

więcej


26 marca 2013 r.

MISTRZOSTWA BYTOMIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W BADMINTONIE

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli z dużym powodzeniem w kolejnej edycji Mistrzostw Bytomia Szkół Podstawowych w badmintonie. Rywalizacja od samego początku rozgrywek była bardzo zacięta, a poziom zawodników wyrównany. Zawody rozgrywane były systemem do dwóch przegranych spotkań.

więcej


25 marca 2013 r.

WIOSENNY FESTIWAL RÓŻNORODNOŚCI

22 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Bytomiu odbył się Wiosenny Festiwal Różnorodności, na którym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie wiedzy „Wiosenny Festiwal Naukowy”, w konkursie plastycznym „Atrybuty wiosny” oraz zaprezentowali wiosenny pokaz mody „Cztery pory roku”...

więcej


25 marca 2013 r.

TEATROMANIA 2013

Grupa/tr/tr/tr teatralna kolejny raz spróbowała swoich sił w Teatromanii, która od kilku lat organizowana jest przez Szkołę Podstawową nr 45. Tym razem nasi aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Sędzia Janek Franek Wesołkowski" i zdobyli II miejsce.

więcej


23 marca 2013 r.

WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE 2013

W zawodach z naszej drużyny harcerskiej udział wzięło 3 uczestników - wszyscy mogą poszczycić się sukcesem.

więcej


21 marca 2013 r.

MISTRZ LICZENIA BEZ KALKULATORA

W naszej szkole dnia 20 marca 2013 r. odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas 4-6 wszystkich szkół podstawowych z Bytomia. Do konkursu zgłosiło się 6 szkół. Testy zawierały 23 pytania zamknięte oraz otwarte, uczniowie na ich rozwiązanie mieli 60 minut, można było zdobyć 29 punktów.

więcej


21 marca 2013 r.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W TEATRZE

21 marca, uczniowie naszej szkoły z klasy IVb, Vc i VIa szukali przepisu na wiosnę. Wiosna kojarzy nam się z dobrym nastrojem i przyjaźnią. W poszukiwaniu wiosny udali się do Zabrza na spotkanie ze sztuką.

więcej


20 marca 2013 r.

MISTRZOSTWA BYTOMIA W SZACHACH

19 marca odbyły się mistrzostwa Bytomi w szachach, nasze reprezentantki i oraz reprezentanci zdobyli w swoictd width=150 h grupach I II miejsce.

więcej


19 marca 2013 r.

KANGUR MATEMATYCZNY

Dzisiaj w naszej szkolwięcej.e odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", w którym brało udział stu jedenastu uczniów. Uczniowie rozwiązywali zadania w trzech kategoriach:

  • Żaczek - 25 uczniów klas II,
  • Maluch - 49 uczniów klas III i IV,
  • Beniamin - 37 uczniów klas V i VI.

Każdy uczestnik otrzymał matematyczną układankę logiczną.

Wyniki poznamy pod koniec roku szkolnego.


18 marca 2013 r.

KONKURS MITOLOIGICZNY „POD EGIDĄ ANTYKU”

15 marca 2013 r. uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Goczoł, Agata Mucha, Mateusz Zamora, Marta Kudzior, Nina Jakuszko, Tomasz Pluciński, Magdalena Wałęga, Marcin Stryjecki brali udział w konkursie mitologicznym „Pod Egidą antyku” organizowanym przez Gimnazjum nr 2.

Uczestnicy musieli się wykazać rozległą i szczegółową wiedzą z zakresu mitologii starożytnej Grecji i Rzymu.

więcej


 

13 marca 2013 r.

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

Dyrektor Szk155id=220text-align: center;/tdoły Po155text-align: center;/tddstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu prosi rodziców dzieci td colspan=td width=rozpoczynających naukę w klasie I w 2013 r. (rocznik 2006) należących do rejonu szkoły o podanie informacji dotyczącej wyboru szkoły do dnia 31 marca 2013 r.


28 lutego 2013 r.

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

W ogólnopolskim konkursie „Polskie symbole narodowe” wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły z kl. 4a, 4b, 6b i 6c.

więcej


26 lutego 2013 r.

MARATON FILMOWY

W ramach projektu "Jeden świat - kluby filmowe", w piątek przed feriami 8 lutego 2013 w naszej szkole odbył się wieczorny maraton filmowy.

więcej


13 lutergo 2013 r.

IRLANDIA - KRAJ MUZYKI, TAŃCA I ZIELONEJ KONICZYNY

III BAL KARNAWAŁOWY
SZKOLNYCH KLUBÓW EUROPEJSKICH

W dniu 7 lutego 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu odbył się III Bal Karnawałowy dla Szkolnych Klubów Europejskich pod hasłem Irlandia - kraj muzyki, tańca i zielonej koniczyny oraz konkurs wiedzy o Irlandii i konkurs plastyczny Irlandia - Zielona Wyspa.

więcej


13 lutergo 2013 r.

KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

11 stycznia odbył się etap rejonowy konkursu wiedzy biblijnej dla szkół podstawowych wg Ewangelii św. Jana
Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie


więcej


30 stycznia 2013 r.

MISTRZOSTWO BYTOMIA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Jesteśmy podwójnymi mistrzami Bytomia w piłce ręcznej w kategorii szkół podstawowych. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy nie pozostawili wątpliwości kto króluje w bytomskich halach piłki ręcznej.

więcej


30 stycznia 2013 r.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

Zgodnie z hasłem "Choć kocham swoje przedszkole, od września do szkoły iść wolę", przedszkolaki odwiedziły naszą szkołę, żeby zobaczyć, co je czeka, kiedy w przyszłym roku pójdą do pierwszej klasy, /td mając sześć lat. Zajęcia oraz prezentację szkoły przygotowała klasa 3d, czyli klasa, do której trzy lata temu po raz pierwszy przyszły sześciolatki. Przedszkolaki były podekscytowane przygotowanymi specjalnie dla nich zajęciami, a trzecioklasiści świetnie sprawdzili się w roli opiekunów.

więcej


25 stycznia 2013 r.

KONCERT NOWOROCZNY

Wczoraj wieczorem, po wywiadówkach, uczniowie zaprosili Rodziców na Koncert Noworoczny. Uczniowie zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Trudno porównać występy wokalne, taneczne i dramatyczne ze Strasznym Dworem...

więcej


25 stycznia 2013 r.

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

24 stycznia 2013 r. tuż po Koncercie Noworocznym odbył się II finał akcji „Wszystkie kolory świata”. Akcja jest projektem edukacyjnym UNICEF. W ramach akcji uczniowie przygotowali laleczki - symbol pomocy, której chcieli udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.

więcej


25 stycznia 2013 r.

NAJLEPSI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY

Najjaśniejsze punkty naszej szkoły, to uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5.

Gratulujemy!

 

więcej


20 stycznia 2013 r.

PODZIĘKOWANIE HOSPICIUM CORDIS

Miłość jest wszystkim.

Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi
- Nie pozostajemy obojętni na niedolę innych - pomagamy.

źródło: Hospicjum Cordis

więcej


18 stycznia 2013 r.

MISTRZOSTWO BYTOMIA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

17 stycznia odbyły się finały Mistrzostw Bytomia w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasza drużyna po świetnej grze zajęła pierwsze miejsce. Dziewczyny podczas zawodów rozgrywanych systemem każdy z każdym...

więcej


17 stycznia 2013 r.

BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dzisiaj odbył się drugi etap Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego - sprawdzenie umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz wypowiadania się w formie pisemnej, wyłonienie 10 najlepszych osób – Top Ten.

Miło nam zakomunikować, że do trzeciego etapu zakwalifikowały się dwie nasze uczennice z klasy VIc - Sara Bialas i Magdalena Wałęga.

Życzymy powodzenia
nauczyciel koordynator – mgr Krzysztof Klecha
zespół nauczycieli języka angielskiego

więcej


17 stycznia 2013 r.

ZDROWO NAJEDZENI

Grupa filmowa „Czas na zmiany” serdecznie dziękuje wszystkim, którzy oddawali swoje głosy na film przygotowany przez uczniów klas czwartych i piątych w ramach konkursu Tesco dla Szkół „Zdrowo Najedzeni”. Państwa zaangażowanie umożliwiło nam zakwalifikowanie się do drugiego etapu. 15 stycznia 2013 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu, niestety nasza szkoła nie znalazła się w gronie laureatów.

Zachęcamy do zdrowego odżywiania się, bo zawsze jest "czas na zmiany".


13 stycznia 2013 r.

ZAPRASZAMY
NA III BAL KARNAWAŁOWY
SZKOLNYCH KLUBÓW EUROPEJSKICH
IRLANDIA - KRAJ MUZYKI, TAŃCA I ZIELONEJ KONICZYNY

więcej


GŁOSUJ NA NASZ FILM

ZDROWO NAJEDZENI

Grupa filmowa „Czas na zmiany” zaprasza wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół naszej szkoły do obejrzenia filmu przygotowanego przez uczniów klas czwartych i piątych w ramach konkursu Tesco dla Szkół „Zdrowo Najedzeni”. Film znajduje się na stronie organizatora konkursu:

www.tescodlaszkol.pl/

więcej


14 grudnia 2012 r.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU
DLA H 28 lutego 2013 r. 28 lutego 2013 r.OSPICIUM CORDIS

Droga do serca jest różna.
Wiedzie przez miłość, wsparcie, dobre słowo, miły gest.

Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, już po raz kolejny wspomaga Hospicjum Cordis w Mysłowicach, w którym przebywają dzieci cierpiące na nieuleczalne choroby, najbardziej pokrzywdzone przez los. Nie pozostajemy obojętni na niedolę innych - pomagamy.

źródło: Hospicjum Cordis

więcej


6 grudnia 2012 r.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

Z dalekiej Laponii ze swą świtą przybył do naszej szkoły Święty Mikołaj...

więcej


5 grudnia 2012 r.

JEDEN ŚWIAT - KLUBY FILMOWE

W naszej szkole 5 grudnia 2012 r. odbyły się warsztaty przeprowadzone przez animatora Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu "Jeden świat - kluby filmowe". Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach. "Nauczyłam się, że warto pomagać innym"- tak napisała jedna z uczestniczek warsztatów.

więcej


3 grudnia 2012 r.

IV MIEJSKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 
Jesteśmy różni, jesteśmy razem

Tegoroczne obchody poprzedziły warsztaty i zabawy organizowane na terenie naszej szkoły i w zaprzyjaźnionych placówkach…

więcej


30 listopada 2012 r.

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH BYTOMIA
W KOSZYKÓWCE

Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w Turnieju Koszykówki Chłopców.

więcej


30 listopada 2012 r.

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH BYTOMIA
W TURNIEJU GIER I ZABAW

Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w Turnieju Gier i Zabaw.

więcej


29 listopada 2012 r.

BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dzisiaj odbył się pierwszy etap Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego - rozwiązanie testu gramatyczno leksykalnego, w którym można zdobyć 100 punktów, udzielenie 65% poprawnych odpowiedzi kwalifikuje do przejścia do drugiego etapu.

Życzymy powodzenia
nauczyciel koordynator – mgr Krzysztof Klecha
zespół nauczycieli języka angielskiego

więcej


27 listopada 2012 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo:

czy to jutro, czy to dziś,
wszystkim jest potrzebny Miś!

więcej


 

27 listopada 2012 r.

FINAŁ KONKURSU

więcej


26 listopada 2012 r.

DZIEŃ TEATRALNY

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w X Festiwalu Teatralnym dla dzieci - MASKARADA. Z zainteresowaniem oglądali przedstawienie "Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego we Wrocławiu.

Młodzi widzowie mieli też wyjątkową okazję zobaczyć z bliska wystawę lalek teatralnych. Były to pacynki, kukiełki, marionetki i jawajki. Jak zwykle po przedstawieniu mogli wiele się nauczyć o teatrze i pracy aktora od samych aktorów.

więcej


 

21 listopada 2012 r.

BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA

Od 22 listopada do 20 grudnia w naszej szkole realizowane będą zajęcia sportowe w ramach rządowego programu Bezpieczna i Przyjazna Szkoła.

Grupa I - zajęcia prowadzi p. Szymon Morgała

pn 16:00-17:35

wt 15:00-15:45

Grupa II - zajęcia prowadzi p. Marcin Ostrowski

wt 16:00-17:35

cz 16:00-16:45


20 listopada 2012 r.

WERNISAŻ POETYCKI

Jakub Panasewicz uczeń klasy 3b laureat Wojewódzkiego Wernisażu Poetyckiego z okazji wydania IX tomu Antologii Poezji Dziecięcej.

Przeczytaj wiersz Jakuba pt. Euro.

więcej


14 listopada 2012 r.

APEL SKO

14 listopada odbył się apel SKO dla klas II i III , podczas którego zostały rozdane nagrody zespołowe i indywidualne za oszczędzanie w roku szkolnym 2011/2012.

Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z prezentacją multimedialną ukazującą nowe zasady w SKO. Było wiele interesujących pytań, na które odpowiadali opiekunowie SKO.

Klasy pierwsze zostały zapoznane z nowym SKO w klasach przy tablicy multimedialnej.

więcej


13 listopada 2012 r.

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Klub Filmowy wyruszył z transparentami propagującymi ekologiczne
zachowania na pochód wprowadzający do Tygodnia Edukacji Globalnej, o
tematyce ochrony środowiska. Uczniowie namawiali lokalnych mieszkańców
do segregowanie odpadów oraz do sprzątania. Akcja odbyła się pod
hasłem: Myśl globalnie działaj lokalnie.

więcej


13 listopada 2012 r.

WSPÓŁPRACA Z PKO BANKIEM POLSKIM SA

Nasza szkoła przy współpracy z PKO Bankiem Polskim SA Oddział 1 w Bytomiu, przystąpiła do programu SKO – Szkolnych Kas Oszczędności, który dedykowany jest uczniom w wieku od 6 do 13 lat.

Program SKO umożliwi dzieciom dostęp do wiedzy ekonomicznej oraz udział w konkursach organizowanych przez Bank.

więcej


10 listopada 2012 r.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w szkole miały miejsce obchody Święta Niepodległości odbywające się w auli szkolnej w formie uroczystej akademii, którą przygotowały uczennice klasy 6d, 4a , 4c oraz chóru szkolnego pod opieką pp. Gabrieli Gmerek-Biniek, Adama Dębały, Roberta Kunze i Ewy Hanzel.

więcej


30 października 2012 r.

ZAKOŃCZENIE SEZONU 2 HARCERSKIEJ DRUŻYNY WODNEJ

Na naszym ostatnim biwaku nie zabrakło pływania,śpiewania i dobrej zabawy. Ale żeglowanie to także klarowanie, więc musieliśmy wszystko posprzątać...

więcej


26 października 2012 r.

JEDEN ŚWIAT – KLUBY FILMOWE

W Katowicach odbyło się szkolenie pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej, wprowadzające do programu "JEDEN ŚWIAT – KLUBY FILMOWE". Uczestniczyły w nim dwie uczennice naszej szkoły: Agata Cipior i Maja Grzybowska z kl. 5d, pod opieką nauczycieli - pani Anny Dziadek i pani Iwony Święcickiej.

 

więcej


25 października 2012 r.

WYBORY MAŁEGO SAMORZĄDU

Dzień wyborów to ważne wydarzenie dla uczniów klas I - III. W czwartek odbyła się tegoroczna edycja, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wyborców. Kandydaci wygłosili swoje prezentacje i wyborcy mieli ciężki orzech do zgryzienia.

Wyniki przedstawiają się następująco...

więcej


25 października 2012 r.

PORZĄDKOWANIE GROBÓW ŻOŁNIERSKICH

24 października dzieci z klasy 2a były na cmentarzu, aby uporządkować groby żołnierzy, którzy oddali życie za Ojczyznę. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przejęciem sprzątali i zapalali świece na grobach zmarłych, o których już nikt nie pamięta.

więcej


22 października 2012 r.

GRAFFITI TO NIE WANDALIZM, TO SZTUKA

Głównymi pomysłodawcami przedsięwzięcia było Towarzystwo Sportowe Szombierki oraz Szkoła Podstawowa nr 45. Zwieńczeniem akcji było zbiorowe malowanie graffiti przez uczniów bytomskich szkół, którzy mogli dać upust swej artystycznej wizji i plastycznemu talentowi na murach boiska GKS Szombierki.

więcej


22 października 2012 r.

WYBORY MAŁEGO SAMORZĄDU

Już w tym tygodniu odbędą się wybory do Rady Małego Samorządu. Kandydaci to reprezentanci klas trzecich, a wyborcy to wszyscy uczniowie klas I - III. Na pierwszym piętrze można zapoznać się z plakatami przygotowanymi przez kandydatów. Już za kilka dni będą zabiegali o głosy swoich szkolnych koleżanek i kolegów.

Trzymamy kciuki!


21 października 2012 r.

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Po raz kolejny nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT za udział w programie społecznym „Szkoła bez przemocy”

więcej


18 października 2012 r.

FINAŁ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w sztafetowych biegach przełajowych chłopców.

 

 

więcej


16 października 2012 r.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor Beatę Hucz-Pszon na uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu.

 

więcej


14 października 2012 r.

MARZENIA DO SPEŁNIENIA

 

Uczniowie klasy IVb i Vc uświetnili Dzień Edukacji Narodowej programem Marzenia do Spełnienia - współczesną wersją baśni O Złotej Rybce.

Nauczycielka niezadowolona ze swego losu złapała Złotą Rybkę...

 

więcej


9 października 2012 r.

XI SWIATOWY DZIEN TURYSTYKI

Aktywnie włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Turystyki. Uczniowie klasy IV b uczestniczyli w XI Bytomskim Rajdzie Promienistym pod hasłem „Turystyka i zrównoważona energia - siłami napędowymi zrównoważonego rozwoju”.

W tym roku zaplanowano 8 tras pieszych i rowerowych. My wybraliśmy trasę Śladami Matki Ewy von Tiele-Winckler.

więcej1 października 2012 r.

ZAPROSZENIE

więcej27 września 2012 r.

BIEGI PRZEŁAJOWE

Reprezentanci naszej szkoły zdobyli Mistrzostwo Bytomia w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, w którym brało udział stu jedenastu uczniów. Uczniowie rozwiązywali zadania w trzech kategoriach:z Mistrzostwo Regionu w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, tym samym zakwalifikowali się do zawodó/a /tdw wojewódzkich.

więcej2 p/p6 września 2012 r.

WYNIKI KONKURSU

więcej


19 września 2012 r.

CASTING

18 września odbył się casting do szkolnej grupy teatralnej. Wzięli w nim udział uczniowie klas I, II i III. Każdy miał okazję przedstawić przygotowany monolog, a aktorskie wyczyny oceniało jury, w którego skład weszły absolwentki kółka teatralnego - Agnieszka Walczak i Magdalena Skraba. Grupa teatralna, jak co roku, przygotuje przedstawienie, którego premiera odbędzie się na Koncercie Noworocznym.

więcej


10 września 2012 r.

3 BYTOMSKI RODZINNY RAJD ROWEROWY

Dnia 9 września 2012 roku miłośnicy turystyki rowerowej w składzie...

więcej7 września 2012 r.

SPRAWOZDANIE

więcej

3 września 2012 r.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Dzisiaj przywitaliśmy nowych uczniów klas pierwszych. Zrobimy wszystko, by pierwszaki dobrze czuły się w naszej szkole.

Życzymy im powodzenia

więcej30 sierpnia 2012 r.

ZAPROSZENIE

więcej


PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2011/2012