AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2015/2016PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2014/201524 czerwca 2015 r.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 51 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
SOLIDARNĄ SZKOŁĄ

Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi uczestniczyła od września 2014 w ogólnopolskim programie realizowanym przez Europejskie Centrum Solidarności i Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej ,,SOLIDARNA SZKOŁA”.

o projekcie


14 czerwca 2015 r.

BYTOMSKI CROSS WIOSENNY

W parku miejskim obok kompleksu sportowego Torkacik odbyła sie kolejna edycja Bytomskiego Crossu Wiosennego. Tradycyjnie nasza szkoła była reprezentowana przez szerokie grono uczniów i nauczycieli włącznie z Pania Dyrektor. Dzięki duzemu zaangażowaniu wszystkich uczestników z naszej szkoły kolejny raz udało nam sie wygrać te prestizowe zawody. Wielkie podziękowania dla każdego kto w piątek 12 czerwca biegnąc dołożył cegiełkę do naszego wspólnego sukcesu.

więcej


12 czerwca 2015 r.

WYCIECZKA KLASY VIF W PIENINY

Malowniczy, górski krajobraz, bliskość unikatowego w skali europejskiej zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Pienińskiego Parku Narodowego i przełomu Dunajca sprawiają, że Pieniny i leżąca nieopodal Szczawnica są jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce, o czym mogli przekonać się uczniowie klasy VI F i IV F.

więcej


11 czerwca 2015 r.

KONKURS MITOLOGICZNY KLIO 2015

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym Klio 2015. Jego uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu mitologii Greków i Rzymian. Uczniowie mogli wybierać spośród trzech kategorii: plastycznej, fotograficznej oraz testu wiedzy. W konkursie wzięło 7631 uczniów ze 517 szkół w Polsce. Z naszej szkoły wystartowało 8 osób.

więcej


9 czerwca 2015 r.

OBYCIE UMILA ŻYCIE

Aby w restauracji wezwać kelnera, należy machnąć ręką na niego ? czy też dyskretnie skinąć, dając mu tym samym znak, że ma podejść do nas ?, czy w operze wolno używać lornetki oraz kto komu pierwszy podaje rękę. Czy kompromitującym zachowaniem jest powstanie z krzesła, podczas przywitania nowo przybyłego gościa oraz czy można przesłać na e-mail załączniki bez formuły grzecznościowej?. Z powyższymi zawiłościami savoir-vivre’u ...

więcej


3 czerwca 2015 r.

ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH NAUKĘ

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu informuje, że 23 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 w auli odbędzie się zebranie rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie I w roku szkolnym 2015/2016.


2 czerwca 2015 r.

więcej

Informacja na onet.wiadomości26 maja 2015 r.

Nie ma jak u mamy ciepły piec, cichy kąt!
Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy robi błąd! 
Nie ma jak u mamy cichy kąt, ciepły piec! 
Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy jego rzecz!

Wojciech Młynarski


25 maja 2015 r.

SPŁYW KAJAKOWY

4 maja klasy IVc i IVd były na niezwykle emocjonującej i pełnej niezapomnianych wrażeń wycieczce szkolnej.

więcej


18 maja 2015 r.

AKADEMIA POŚWIĘCONA PAMIĘCI ŚW. JANA PAWŁA II

Dzisiaj przypada dziewięćdziesiąta piąta rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie klasy Vb – Daniela Buczek, Karolina Manthey, Zofia Świętochowska, Natalia Zaręba, Dominik Wach i Maciej Żurecki - przygotowali akademię. Uczniowie przybliżyli sylwetkę papieża, chór szkolny przypomniał kilka wspaniałych pieśni związanych z życiem Jana Pawła II.

Nad przygotowaniem akademii czuwali nauczyciele: Danuta Letki, Hanna Dolewka, Monika Zajdel, Sabina Szmajduch, Krzysztof Grzybowski.


16 maja 2015 r.

ROZWAŻNE I BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU

Klasa IIId brała udział w zajęciach, których ideą było propagowanie bezpiecznego korzystania z sieci. Zajęcia prowadziły pani Kasia i pani Ewelina z Fundacji Orange. Były konkursy i ciekawe zabawy. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili przygody bohaterów kreskówki "Sieciaki" . Każdy uczestnik zajęć otrzymał książeczkę z ćwiczeniami "Poznaj bezpieczny Internet". To były bardzo ciekawe zajęcia.

więcej


15 maja 2015 r.

KONKURS MATEMATYCZNY
WIELOKĄTY- OBWODY I POLA POWIERZCHNI

Uczniowie klasy VId Michał Kukułka, Miłosz Palarz i Igor Żukow otrzymali wyróżnienie w Konkursie Matematycznym Wielokąty - Obwody i Pola Powierzchni. Konkurs odbył się 24 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2.

więcej


14 maja 2015 r.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

13 maja odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy na którą pojechali uczniowie z klasy 6b. Pierwszym miejscem jakie zwiedzaliśmy był Stadion Narodowy. Pod opieką pana przewodnika obejrzeliśmy strefę piłkarza. Wrażenia były niesamowite.

 

więcej


12 maja 2015 r.

LISTY DLA ZIEMI 2015

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską proekologiczną akcję edukacyjną: „Listy dla Ziemi” organizowaną przez fundację ekologiczną ARKA.

Co roku, kampania ma swoje główne przesłanie, które promuje proekologiczne postawy, pomysły i uczy zachowań sprzyjających ochronie zasobów naturalnych naszej planety.

Hasło Listów dla Ziemi 2015 to Nie bądź jednorazowy.

więcej


11 maja 2015 r.

PARADA SCHUMANA

Dzięki Urzędowi Miejskiemu, możliwe było zorganizowanie wyjazdu do Warszawy na Paradę Schumana w ramach XXII Polskich Spotkań Europejskich 2015.

 

więcej


8 maja 2015 r.

OTWARCIE SEZONU NAWIGACYJNEGO

Od 17 do 19 kwietnia nasi starsi Harcerze, absolwenci naszej szkoły, pojechali na otwarcie Sezonu Nawigacyjnego do Wisły, gdzie na jeziorze goczałkowickim wzięli udział w regatach, zdobywając 1 miejsce.

Nie zabrakło atrakcji również dla młodszych - 25 kwiatnia byliśmy na otwarciu Sezonu Nawigacyjnego w Parku Chorzowskim.

więcej


5 maja 2015 r.

LEKCJA HISTORII PRAWODAWSTWA

Wczoraj odbyła się uroczysta akademia dla całej społeczności szkolnej poświęcona 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Akademię opowiadającą o historii tworzenia praw i wolności w Polsce przygotowali uczniowie klas III-VI należący do Bibliotecznego Koła Żywego Słowa.

Narrację prowadziła Julia Wiśniewska. Całość okrasił występ grupy tańca dawnego "Kamaryla". Pieśni patriotyczne usłyszeliśmy w wykonaniu "Zgranych Nutek".

więcej


3 maja 2015 r.


Święta miłości kochanej ojczyzny,
Czują cię tylko umysły poczciwe!

Ignacy Krasicki


2 maja 2015 r.

I nigdy nie będziesz biała, 
i nigdy nie będziesz czerwona,
zostaniesz biało-czerwona

Konstanty I. Gałczyński


 

 

Praca wytrwała zwycięża wszystko.

Wergiliusz


30 kwietnia 2015 r.

więcej

Informacja na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu - biblioteka.bytom.pl

Informacja o projekcie na stronie Portalu Edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej - pamięć.pl


29 kwietnia 2015 r.

KAMARYLA NA BYTOMSKICH SCENACH

Uczennice naszej szkoły należące do grupy tańca dawnego Kamaryla działającego przy bibliotece szkolnej tańczyły dwa tańce: menuet i charleston na scenie Bytomskiego Centrum Kultury.

więcej


Rysunek przedstawiający rowerzystę.

28 kwietnia 2015 r.

JESTEŚMY RUCHEM

W piątek 24 kwietnia reprezentacja społeczności szkolnej rozpoczęła sezon rowerowy poprzez udział w jubileuszowej 70 Bytomskiej Masie Krytycznej. Wraz z mieszkańcami naszego miasta pokazaliśmy, że "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem".

więcej


28 kwietnia 2015 r.

72 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili bohaterów z kwietnia 1943 r. W ramach akcji społeczno- edukacyjnej ,,Żonkile” 19 kwietnia uczniowie kl. 6b obdarowali mieszkańców Bytomia papierowymi żonkilami. Kwiaty te są symbolem pamięci, szacunku i nadziei. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w dniu 19 kwietnia, w każdą rocznicę wybuchu powstania, składał je pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

więcej


22 kwietnia 2015 r.

FINAŁ BYTOMSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W piątek 17 kwietnia odbył się finał regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego pod honorowym patronatem Prezydenta m. Bytomia Pana Damiana Bartyli, gdzie o miano najlepszego rywalizowało dziesięciu najlepszych uczniów wyłonionych we wcześniejszych etapach. Nasza uczennica Julia Wiśniewska z klasy szóstej zakwalifikowała się do finału, po dwóch etapach zajmowała...

więcej


20 kwietnia 2015 r.

MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNO-EKONOMICZNY

Uczeń klasy VId Igor Żukow zajął czwarte miejsce w Miejskim Konkursie Matematyczno-Ekonomicznym w ramach XI Miejskiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Konkurs odbył się 25 marca w Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Józefa Szafranka w Bytomiu. Wzięło w nim udział 49 uczniów reprezentujących 18 szkół podstawowych naszego miasta.

więcej


9 kwietnia 2015 r.

Z DALA OD ZGIEŁKU

Daniel Nowak wzruszył zachwycił jurorów III edycji konkursu poezji śpiewanej "Z dala od zgiełku". Utalentowany chórzysta SP 51 zdobył II miejsce śpiewając "Modlitwę" Bułata Okudżawy.

Gratulujemy

artykuł Życia Bytomskiego


 


30 marca 2015 r.

SĄ TAKIE ŚWIĘTA RAZ DO ROKU,
CO BUDZĄ ŻYCIE, BUDZĄ CZAS…

W radosny nastrój Świąt Wielkanocnych wprowadził nas występ przygotowany przez uczniów klasy IIa, IIb i IIc, który odbył się 27 marca. Swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne dzieci ćwiczyły pod kierunkiem swoich wychowawców tak, aby w ten wyjątkowy dzień jak najlepiej zaprezentować się całej społeczności szkolnej. Na scenie nie zabrakło wielkanocnego zajączka, malowanych pisanek i oczywiście mokrego śmigusa-dyngusa. Całe wydarzenie emanowało niezwykłą, radosną atmosferą.


27 marca 2015 r.

REGIONALNA BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Bardzo miło nam poinformować, że Julia Wiśniewska z kl 6e zakwalifikowała się do finału Regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego, w której udział brali uczniowie szkół podstawowych z czterech miast. Do finału, zgodnie z regulaminem, przechodzi jedynie najlepsza dziesiątka spośród wszystkich uczestników.

więcej


26 marca 2015 r.

GRYFNO ŚLONSKO GODKA

W poniedziałek odbył się finał IX Regionalny Konkurs Gwary Śląskiej Gryfno ślonsko godka.

Nasza uczennica klasy Ia Viktoria Legierska zdobyła wyróżnienie w kategorii klas 1-3 za wiersz Abecadło.

Gratulujemy


26 marca 2015 r.

VI HARCERSKI FESTIWAL KULTURY I MARYNISTYKI

W sobotę 21 marca odbył się VI Harcerski Festiwal Kultury i Marynistyki. 2 Harcerska Drużyna Wodna działająca w naszej szkole zdobyła szereg nagród:

 • 1 miejsce w konkursie fotograficznym,
 • 1 miejsce - zuchy w kategorii Gromad Zuchowych,
 • 1 miejsce - jungi w kategorii Piosenka Żeglarska,
 • 1 miejsce – wędrownicy w kategorii Piosenka Wielorybnicza i Rybacka,
 • 3 miejsce - wędrownicy w kategorii Piosenka Harcerska,
 • 3 miejsce – solo Magdalena Trólka

25 marca 2015 r.

ZAWODY REJONOWE W SZACHACH

Dzisiaj w Domu Kultury w Piekarach Śląskich odbyły się zawody rejonowe w szachach. W szlachetnej rywalizacji naszą szkolę reprezentowali Adam Jurek z IVe oraz Maciej Żurecki z Vb. Po pasjonujących partiach Maciej i Adam zdobyli zasłużone drugie miejsce. Maciej rywalizację zakończył jednym zwycięstwem i jedną porażką. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznym turnieju, po zakwalifikowaniu do rejonów, uda się naszym reprezentantom awansować do finałów wojewódzkich.

Do zawodów przygotowywał uczniów Adam Debała.


23 marca 2015 r.

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

Od 2 do 19 marca w naszej szkole aktyw biblioteczny podjął działania w ramach akcji "Ogólnopolskich wyborów książek" - uczniowie głosowali na najciekawszą i najbardziej interesującą ich książkę. Organizatorem przedsięwzięcia pod patronatem minister edukacji narodowej J. Kluzik-Rostkowskiej jest Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz miesięcznik "Biblioteka w Szkole". Celem akcji jest ustalenie przez młodych czytelników listy książek, które chcieliby przeczytać.

Wyniki wyborów znajdują się w zakładce biblioteka szkolna.


16 marca 2015 r.

XIII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

W Pałacu Młodzieży w Katowicach. 6 marca 2015 r. odbył się finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich Wśród szkół podstawowych województwa śląskiego wyróżnienie wywalczył zespół naszej szkoły.

więcej


14 marca 2015 r.

LEKCJA ONLINE
PRZEZ OBIEKTYW O HISTORII

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła wraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskim Centrum Solidarności realizuje program Solidarna Szkoła.

więcej


6 marca 2015 r.

SESJA NAUKOWA
"PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - NIEZŁOMNYCH"

W dniu 27.02.2015r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się sesja naukowa poświęcona „Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych”. Celem sesji było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i upowszechnienie wśród uczniów bytomskich szkół wiedzy o żołnierzach Armii Krajowej, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej oraz upowszechnienie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, regionalnej oraz kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych. Sesja naukowa odbyła się w ramach bytomskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

więcej


1 marca 2015 r.

BIEGI ŁYŻWIARSKIE

W środę 25 lutego odbyły się zawody szkół podstawowych w Biegach Łyżwiarskich.
Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały: Martyna Kurlbaum, Jagoda Budzisz, Emilia Kura i Joanna Chmiel.
Natomiast w kategorii chłopców: Filip Grela, Kamil Kruszko, Dawid Zając, Paweł Żyłka i Bartłomiej Kotara.

więcej


20 lutego 2015 r.

V BAL KARNAWAŁOWY DLA SZKOLNYCH KLUBÓW EUROPEJSKICH

,, BAL EUROPEJCZYKA ”

17 lutego w naszej szkole odbył się V Bal Karnawałowy dla Szkolnych Klubów Europejskich pod hasłem ,, Bal Europejczyka” oraz konkurs wiedzy ,, Wszystko o Unii Europejskiej”.

Impreza miała na celu zintegrowanie uczniów działających w bytomskich Szkolnych Klubach Europejskich, zaktywizowanie wszystkich uczestników do wspólnej, radosnej zabawy oraz propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej.

więcej


9 lutego 2015 r.

SESJA NAUKOWA
,, PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH- NIEZŁOMNYCH”

Zapraszamy do udziału w sesji naukowej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w dniu 27.02.2015r. oraz do udziału w konkursach.

Plan sesji

Regulamin konkursów27 stycznia 2015 r.

MY MOVIE SCRIPT

Rosną wśród uczniów talenty pisarskie... a wśród nich jest Wiktoria Piotrowska, uczennica klasy IV e, która zdobyła III miejsce w miejskim konkursie językowym "My movie script" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 33 w Bytomiu. Zadaniem uczniów było napisanie dowolnego scenariusza w języku angielskim. Wiktoria zadanie wykonała na medal.

więcej


26 stycznia 2015 r.

ZAPRASZAMY NA V BAL KARNAWAŁOWY
DLA SZKOLNYCH KLUBÓW EUROPEJSKICH

,, BAL EUROPEJCZYKA ”

Cel:

 • Zaktywizowanie wszystkich uczestników do wspólnej, radosnej zabawy.
 • Propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej.
 • Rozwijanie u uczniów idei integracji europejskiej.

więcej


16 stycznia 2015 r.

REGIONALNA BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Czwórka naszych uczniów zakwalifikowała się do drugiego etapu Regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego – konkursu, w którym rywalizują uczniowie z czterech miast. 
Nasze perełki to:

 • Julia Wiśniewska kl 6e
 • Emilia Rudnicka kl 6a
 • Anna Karasińska kl 6a
 • Maciej Żurecki kl 5b

Gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie,
który odbędzie się 24 lutego
Krzysztof Klecha z zespołem


12 stycznia 2015 r.

KOLĘDOWANIE ZGRANYCH NUTEK

Okres kolędowy zaowocował licznymi sukcesami naszych chórzystów.
Zgrane nutki wzięły udział w kilku konkursach na terenie naszego województwa osiągając wspaniałe wyniki.

więcej


7 stycznia 2015 r.

BYTOMSKI BROADWAY

17 grudnia 2014 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Konkursie Dramy Obcojęzycznej "Bytomski Broadway". Dziewczynki odgrywając przedstawienie "Sore paw" zaprezentowały swoje umiejętności językowe oraz aktorskie, za występ otrzymały wyróżnienie.

więcej


 


20 grudnia 2014 r.

JASEŁKA

Wczoraj mieliśmy okazję oglądnąć Jasełka w wykonaniu dzieci z klasy V d. Wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek zaśpiewanych i zagranych przez chór naszej szkoły - Zgrane nutki.

 

 

więcej


17 grudnia 2014 r.

SZLACHETNA PACZKA 2014

Finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka 2014 odbył sięindex.php?option=com_contentW dniu 27.02.2015r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się sesja naukowa poświęcona „Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych”. Celem sesji było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i upowszechnienie wśród uczniów bytomskich szkół wiedzy o żołnierzach Armii Krajowej, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej oraz upowszechnienie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, regionalnej oraz kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych. Sesja naukowa odbyła się w ramach bytomskich ob0p 0chodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.td colspan= a hretrf=td width= 13-14 grudnia.

Podziękowania dla całej społeczności szkolnej, która przyczyniła się do przygotowania tegorocznej szkolnej Szlachetnej Paczki. Dzięki Wam święta Bożego Narodzenia są czasem zbliżania się ludzi do siebie. Rozsiewania ziarenek dobra, aby owocowały w drugim człowieku.

 

wOGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEKięcej


17 grudnia 2014 r.

MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH

Wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Bytomia w szachach. W turnieju udział wzięło czworo uczniów naszej szkoły: Zuzanna Ślusarczyk z IV e, Liwia Petelicka z IV e, Adam Jurek z IV e i Maciej Żurecki z V b.

więcej


1 /litd width=4 grudniaim g src= 2014 r.

BRUKSELA - WYJAZD STUDYJNY

W dniach 9-12 grudnia 2014 miała miejsce wizyta studyjna w Brukseli zorganizowana przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu. W wizycie wzięło udział 24 nauczycieli oraz koordynatorów klubów europejskich z całego województwa śląskiego.

więcej


12 grudnia 2014 r.

V DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POD PATRONATEM SKO

Wczoraj w naszej szkole odbył się „V Dzień Przedsiębiorczości pod patronatem SKO”. Był to kiermasz ozdób świątecznych, pierników i wielu atrakcyjnych drobiazgów przygotowanych przez uczniów klas I - VI, rodziców oraz nauczycieli. Podczas kiermaszu każda klasa wystawiła rękodzieła przygotowywane nierzadko od kilku miesięcy. Honorowymi gośćmi kiermaszu byli pracownicy PKO pani Anna Pajor oraz pan Andrzej Matwin, którym spodobała się przedsiębiorczość całej społeczności szkolnej. Całkowity dochód ze sprzedaży towarów podczas kiermaszu przechodzi do budżetu klasy.

więcej


11 grudnia 2014 r.

KONKURS WZOROWA ŁAZIENKA

Oddawanie głosów w konkursie Wzorowa Łazienka zakończyliśmy w dniu 10 grudnia 2014. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę. W nagrodę za oddane w konkursie głosy szkoła otrzyma zestaw 100 produktów marki Domestos.

Dziękujemy


6 grudnia 2014 r.

DZIŚ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Wszyscy czekamy na ten dzień już od dawna. Wczoraj w naszej szkole działała grupa pomocników św. Mikołaja z 2 Harcerskiej Drużyny Wodnej.

 

więcej


5 grudnia 2014 r.

MIEJSKIE OBCHODY
MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Od 24 listopada do 3 grudnia, po raz szósty, odbyły się Miejskie Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W wielu szkołach i przedszkolach na terenie Bytomia w tych dniach odbywały się różnorodne warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży. Tradycyjnie, finał miał miejsce w naszej s3zkole ze specjalnym, gościnnym udziałem Świętego Mikołaja.

Zapraszamy do oglądnięcia fotoreportażu.

więcej


29 listopada 2014 r.

FINAŁY MISTRZOSTW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH CHŁOPCÓW W KOSZYKÓWCE

Finały Mistrzostw Szkół Podstawowych chłopców w Bytomiu w koszykówce odbyły się w hali OSIR-u przy ul. Kosynierów.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. Trenerem i opiekunem grupy był pan Szymon Morgała.

więcej


więcej


21 listopada 2014 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

więcej


20 listopada 2014 r.

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Daniel Nowak z klasy IVf został wyróżniony w IX Piekarskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Ocalić od zapomnienia".

więcej


14 l istopada 2014 r.

REGIONALNA BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła jest współorganizatorem prestiżowej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych o zasięgu regionalnym w miastach: Bytom, Chorzów, Piekary Śląskie i Świętochłowice – jest to już 9 edycja tego konkursu językowego, którego inicjatorem była Szkoła Podstawowa nr 32 w Bytomiu. W bieżącym roku szkolnym koordynatorem jest Szkoła Podstawowa nr 32.

więcej


12 listopada 2014 r.

AKADEMIA W 96 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzisiaj miała miejsce uroczysta akademia dla całej społeczności szkolnej poświęcona Świętu Niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klas III-VI należący do Bibliotecznego Koła Żywego Słowa według scenariusza i pod kierownictwem pani Gabrieli Gmerek-Biniek przy ogromnej pomocy pp. Adama Dębały, Sabiny Szmajduch, Agnieszki Rozner oraz Dominiki Kani. Uczciliśmy to radosne święto t/tdańcem i piosenką.

więcej


11 listopada 2014 r.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dyrekcja, poczet sztandarowy, harcerze i uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody 96 rocznicy odzyskania niepodległości.

Święto Niepodległości jest czasem refleksji nad bohaterską walką Polaków o wolność i niepodległość.

więcej


10 listopada 2014 r.

OJCZYZNO MOJA NAJMILSZA

W piątek, 7 listopada, w Gimnazjum nr 5 przy ulicy Arki Bożka odbył się II Miejski Festiwal Twórczości Patriotycznej „Ojczyzno moja najmilsza Bytom 2014”

Naszą szkołę reprezentował chór „Zgrane nutki” pod kierunkiem p. Sabiny Szmajduch.

więcej


6 listopada 2014 r.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY
im. majora Marka Gajewskiego

5 listopada odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 –1514.Od Cedyni do Orszy ”.

więcej

Danuta Michno-Paprowicz Bitwa pod Cedynią,
źródło: http://www.muzeutrmwp.pl/


5 listopada 2014 r.

GORĄCZKA ZŁOTA

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję Gorączka Złota w imieniu obdarowanych dzieci bardzo dziękuję.

Aneta Mazur
opiekun Szkolnego Koła PCK


4 listopada 2014 r.

XX KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

30 października odbył się etap szkolny XX Konkursu Wiedzy Biblijnej według Ewangelii św. Marka ,,Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”.

więcej

Martin Schongauer Lew św. Marka
źródło: http://www.metmuseum.org/


3 listopada 2014 r.

AKCJA ZBIÓRKI MAKULATURY

Pierwsza zbiórka makulatury została zakończona w niu 29 października.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!

 

więcej


3 listopada 2014 r.

SZKOLNE BLOGI

SKO w naszej szkole zaczęło swoją działalność 47 lat temu. Staramy się być aktywni i dołączyliśmy do Platformy Blogowej Szkolnych Kas Oszczędności. Zachęcamy do oglądania naszego bloga, komentowania i oddawania głosów. Liczymy na Wasze głosy :)

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-sp51bytom

Przypominamy też, że cały czas trwają zapisy do SKO.

Grażyna Urbaniec
opiekun SKO


2 listopada 2014 r.

PŁOMIEŃ PAMIĘCI

Grupa judoków z klasy sportowej IV f złożyła kwiaty i zapaliła płomień pamięci na grobie Prezesa GKS "Czarni" Bytom Józefa Wiśniewskiego, wielkiego przyjaciela naszej szkoły.

 

więcej


2 listopada 2014 r.

WARTA HONOROWA PRZY GROBIE HM JÓZEFA KWIETNIEWSKIEGO

Wczoraj harcerze pełnili wartę honorową przy grobie patrona Hufca ZHP Bytom hm Józefa Kwietniewskiego.

 

więcej


31 października 2014 r.

TO NIE ŻARTY
CZYLI OSTROŻNOŚĆ NIGDY NIE ZAWADZI

Wczoraj klasy pierwsze z naszej szkoły zostały zaproszone do Bytomskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt" Bezpieczeństwo w drodze do szkoły" .

 

więcej


30 października 2014 r.

"PRZYSZLIŚMY TU Z MYŚLĄ O TYCH, KTÓRYCH JUŻ NIE MA"

"Święto Zmarłych" - H. Bechler

 

Jeszcze przed Świętem Zmarłych wyruszyliśmy na cmentarz, aby na opuszczonych grobach zapalić znicze. W ciszy wspominaliśmy zarówno bliskich, jak i dalszych zmarłych.

 

więcej


29 października 2014 r.

ZNICZ NA KRESY

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do VIII edycji akcji charytatywnej "Podaruj Znicz na Kresy", przygotowanej przez Śląskie Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej w Bytomiu.

 

więcej


29 października 2014 r.

NAJCIEKAWSZA DYNIA HALLOWEENOWA

Uczeń klasy II b -Olaf Grigorief został uznany przez Jury Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu za hr //h1 border=OCALIĆ OD Z /tdAPOMNIENIAtext-align: center;tr150najbardziej twórczo drążącego dynie. Jego praca zajęła I miejsce w konkursie na "Najciekawszą dynię Halloweenową"

Gratulujemy pomysłowości

 

więcej


28 października 2014 r.

ZAKOŃCZENIE SEZONU NAWIGACYJNEGO

W tym Roku Zakończenie Sezonu Nawigacyjnego 2 Harcerskiej Drużyny Wodnej im. Komendanta hm Joachima Barona odbyło się w Przeczycach w dwóch etapach. 11 października ostatni raz żeglowały zuchy, a tydzień później, 18 i 19 października na dwudniowym biwaku czas spędzały jungi.

 

więcej


24 października 2014 r.

XIV DZIEŃ PAPIESKI - Fundacja ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”

"Rzeczywiście jest to dzieło, które należy wspierać, dla dobra całego narodu..."

— Jan Paweł II

Z okazji obchodów XIV Dnia Papieskiego, fundacja,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” z siedzibą w Warszawie udzieliła pełnomocnictwa pani Annie Dziadek na zorganizowanie zbiórki publicznej na terenie miasta Bytomia. W obchody Dnia Papieskiego aktywnie włączył się Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 2.

więcej


24 października 2014 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

Aktywnie włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Turystyki. Uczniowie klasy VI b uczestniczyli p style= w XII Bytomskim Rajdzie Promienistym. W tym roku zaplanowano wiele tras pieszych i rowerowych. My wybraliśmy trasę Szlakiem bytomskich legend.

 

więcej


23 października 2014 r.

TAJEMNICA SREBRNEGO MIASTA - rozstrzygnięcie konkursu

17 października 2014r. w IV LO w Bytomiu został rozstrzygnięty miejski konkurs na komiks ilustrujący legendę "Tajemnica Srebrnego Miasta".

więcej16 października 2014 r.

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor Beatę Hucz-Pszon na uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu.

 

więcej


13 października 2014 r.

"Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny".

Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

 

więcej


10 października 2014 r.

III MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY

Szkoła Podstawowa nr 51

zwięcejid=432 Oddziałami Integracyjnymi

Zaprasza uczniów kl. IV-VI  bytomskich  szkół podstawowych

do udziału w III edycji  konkursu pt. ,, Patroni bytomskich ulic”

REGULAMIN


10 października 2014 r.

KONKURS "WZOROWA ŁAZIENKA"

Uczniowie, Rodzice oraz wszyscy sympatycy naszej szkoły!

W związku z udziałem szkoły w konkursie "Wzorowe łazienki" bardzo prosimy o co 155dzienne oddawanie głosów na prace uczniów umieszczone na stronie www.wzorowełazienki.pl w zakładce Galeria Szkoły. Może wspólnie uda nam się wygrać główną nagrodę - remont szkolnych toalet.

Liczymy na Wasze głosy

http://www.wzorowalazienka.pl/


10 października 2014 r.

BYTOM PRZED WIEKAMI I DZIŚ

7 października w  Szkole Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu  został rozstrzygnięty miejski Konkurs plastyczny „Bytom przed wiekami i dziś”.

 

wtext-align: center; ięcej


10 października 2014 r.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W minionym tygodniu odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Bytomia w sztafetowych biegach przełajowych. Tradycyjne zawody zostały rozegrane na terenie parku miejskiego i cieszyły się dużym zainteresowanie ze strony bytomskich szkół podstawowych.

 

więcej


9 października 2014 r.

JESIENNA CZĘŚĆ KAMPANII "POLA NADZIEI"

Członkowie Szkolnego klubu wolontariatu po raz kolejny włączyli sie w działania propagujące ideę pomocy charytatywnej. Na przygotowanym poletku wolontariusze zasadzili cebulki żonkilowe.

 

więcej


6 października 2014 r.

ZŁOTA DRUŻYNA

W ubiegłym tygodniu na obiektach klubu sportowego Polonia Bytom odbyły się Mistrzostwa Bytomia chłopców w piłce nożnej. Drużyna reprezentująca naszą szkołę pokonując na swej drodze wszystkich rywali zajęła ostatecznie pierwsze miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

więcej


2 października 2014r.

OFICJALNE OTWARCIE NOWYCH OBIEKTÓW SPORTOWYCH

2 października o godzinie 10.00,w obecności przedstawicieli władz miasta, licznie przybyłych przyjaciół szkoły oraz uczniów i nauczycieli, odbyło się oficjalne otwarcie nowo powstałych obiektów sportowych na terenie naszej szkoły.

 

więcej


30 września 2014 r.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Tradycyjnie jak co roku świętowaliśmy Dzień Chłopaka.

 

więcej


30 września 2014 r.

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDNOŚCI

ZBIÓRKA MAKULATURY

Ogłaszamy zbiórkę makulatury w dniach 27-29 października. W tych dniach zachęcamy do przynoszenia do szkoły makulatury. Powinna być zapakowana  i związana  sznurkiem.

Cel:  Zakup sprzętu sportowego dla szkoły!

Organizatorzy zbiórki: SKO – p. Grażyna Urbaniec oraz nauczyciele w-fu – p. Krzysztof Plewnia


26 września 2014 r.

POLA NADZIEI

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską charytatywną kampanię Pola Nadziei. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu  jesienią przygotowali szkolne pole żonkilowe.

 

więcej


5 września 2014 r.

NARODOWE CZYTANIE

Miło nam zakomunikować, iż po raz drugi nasza szkoła przyjęła zaproszenie i przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pt „NARODOWE CZYTANIE”, której inicjatorem jest Prezydent Polski, Pan Bronisław Komorowski.

 

więcej


1 września 2014 r.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Dzisiaj przywitaliśmy nowych uczniów klas pierwszych. Zrobimy wszystko, by pierwszaki dobrze czuły się w naszej szkole.


więcej

Życzymy im powodzenia

 
PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

td colspan=td valign=