Metoda pracy według programu edukacyjno- terapeutycznego „Ortograffiti” jest skutecznym narzędziem, pomagającym zapobiegać powstawaniu niepowodzeń szkolnych u uczniów. Seria „Ortograffiti”, według której pracuje nauczycielka języka polskiego - Pani Beata Czechowska – Siudak, zawiera gruntowne opracowanie poszczególnych reguł ortograficznych, połączonych z ćwiczeniami, których naczelnym zadaniem jest usprawnianie procesów percepcyjno- motorycznych. Należy dopowiedzieć, iż ćwiczenia te rozwijają spostrzegawczość, percepcję i pamięć wzrokowo- słuchową, poprawiają koncentrację uwagi oraz rozbudzają wyobraźnię przestrzenną i doskonalą umiejętności grafomotoryczne.

„Ortograffiti„ to doskonała pomoc dla uczniów, mających trudności z poprawnym stosowaniem zasad ortograficznych lub trudności o charakterze dyslektycznym, a dzięki stymulowaniu wszechstronnego rozwoju sprawności językowej uczniów, gwarantowane są widoczne postępy.