21 października 2016 r.

OPIEKUJEMY SIĘ GROBAMI LUDZI ZASŁUŻONYCH
I ZABYTKOWYMI NAGROBKAMI

Uczniowie naszej szkoły we współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zabytkami objęli całoroczną opieką groby osób zasłużonych dla środowiska lokalnego spoczywających na Cmentarzu Mater Dolorosa. Objęli również opieką zabytkowe nagrobki.

płk dyplomowany pilot Jan Biały

Kazimiera Morawska - łączniczka AK

pułkownik WP Stanisław Studziński

płk Piotr Woźniak - pseudonim Wir

Antonina Woźniak - pseudonim Bronisława

ks. Adam Wiktor - kapłan Solidarności, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa

ks. Józef Niestrój - proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny w Bytomiu

płk Włodzimierz Arłamowicz - ułan AK – pseudonim Ryś

Ignatz Kowatz - właściciel sklepu muzycznego przy ul. Dworcowej - zabytkowy nagrobek

Uczniowie umyli pomniki, usunęli chwasty oraz zeschłe liście, a groby ozdobili palmami, gałązkami świerku i zapalili znicze. Groby oznaczone są tarcza naszej szkoły. Pamiętajmy, że wspominając i pielęgnując pamięć o ludziach, których już nie ma wśród nas, sprawiamy, że żyją oni w naszych sercach i w naszej pamięci. W tak piękne i szlachetne przedsięwzięcie włączyli się uczniowie z klas: 5a - Marek Martyna, Martyna Świsłocka, Szymon Larysz, Kacper Pieczaba, Magdalena Gallus, Milena Majewska, Patrycja Pietrzyk, Zofia Chrząszcz, Błażej Łuczyński, Piotr Zygmunt, kl. 5e - Patla Nathan, Kamil Kargol, Anna Stolarska, Patrycja Paś, Dominik Fierlej, Maciej Sobieraj, kl. 5c – Laura Szydłowska, Mateusz Grzybowski, kl. 6d - Amelia Ambroży, Jagoda Anders, Amelia Budzisz, Jakub Pędzich, kl. 6e - Kacper Żełabowski, uczniowie pod opieką pani Anny Dziadek. Wiązanki z kwiatami i wypisaną szarfą biało - czerwoną wykonała pani Renata Dobrzańska.

Anna Dziadek

 

POWRÓT