13 listopada 2016 r.

MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada poczet sztandarowy, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody 98 rocznicy odzyskania niepodległości. Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą Solidarności. Następnie w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona została Msza Święta w Intencji Niepodległości Ojczyzny. Po mszy uczestnicy uroczystości w asyście orkiestry przeszli ulicami Bytomia pod Pomnik Wolności, przy którym odbyła się oficjalna część uroczystości. Uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty pod Pomnikiem Wolności. Pod opieką nauczycieli uczniowie chętnie zaangażowali się w miejskie obchody Święta Niepodległości: Natalia Balicka, Kamil Śpiewak, Aleksandra Hordziejewicz, Aleksandra Utecka, Marek Jabłoński, Małgorzata Janicka, Mikołaj Janicki, Maria Mieleszko, Martyna Hetmańczyk, Tymon Kasprzyk. Święto Niepodległości jest czasem refleksji nad bohaterską walką Polaków o wolność i niepodległość.

Anna Dziadek
Jagna Świętochowska
Jakub Kołodziejczyk

 

POWRÓT