12 grudnia 2016 r.

PRACOWITY OKRES JUDOKÓW Z KLASY 4D

Dla większości uczniów pierwsze zawody w ich karierze sportowej odbyły się dnia 26-go listopada w miechowickiej Szkole Podstawowej nr 33. Debiutanci pokazali się z bardzo dobrej strony. Pomimo stresu związanego z pierwszym startem turniejowym potrafili zaprezentować umiejętności wyuczone w dotychczasowym treningu pokonując często bardziej doświadczonych przeciwników. Oto ich wyniki:

 • Karolina Fodrowska - II miejsce,
 • Bartłomiej Gnus - I miejsce,
 • Maciej Jurecki - V miejsce,
 • Piotr Kłujszo - II miejsce,
 • Jagoda Kwiotek - II miejsce,
 • Maksymilian Łoza - I miejsce,
 • Julia Matwij - III miejsce,
 • Katarzyna Szwarc - IV miejsce,
 • Jakub Ulitzka - II miejsce.

W zawodach tych wzięli również udział bardziej doświadczeni zawodnicy tej klasy zdobywając wysokie lokaty: Jakub Baran III miejsce oraz Karim Qaddourah II miejsce.

Następnego dnia - 27 listopada - odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mysłowic gdzie wystartowało około 200 zawodników z całego Śląska. Naszą szkołę na tych zawodach reprezentowało dwóch zawodników: Jakub Baran oraz Karim Qaddourah. Mimo walk stoczonych dzień wcześniej, nasi zawodnicy potrafili przezwyciężyć zmęczenie oraz zająć wysokie miejsca. Jakub Baran odniósł zwycięstwo w pierwszej walce po rzucie na o-soto-gari. Następnie został pokonany przez dwóch przeciwników, którzy tego dnia byli w lepszej dyspozycji, i ostatecznie uplasował się na III pozycji. Karim Qaddourach rozpoczął od przegranej walki. Na szczęście został "wciągnięty" do repasaży, dzięki czemu mógł się zrehabilitować za przegrany pojedynek. Ostatecznie Karim zajął III miejsce po ciężkich bojach, pokonując po drodze aż trzech przeciwników.

Kolejna z rzędu sobota i ponowny start zawodnika naszej szkoły - Karima Qaddouraha. 3-go grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Judo w Gliwicach, z którego Karim przywiózł kolejny medal srebrny.

W niedzielę 4-go grudnia odbyła się finałowa IV runda Otwartych Mistrzostwach Bytomia. W zawodach tych wzięła udział trójka naszych uczniów: Pola Osińska, Jakub Baran oraz Karim Qaddourah . Pola oraz Jakub tym razem przegrali swoje pierwsze walki i zakończyli udział w turnieju. Natomiast Karim kontynuował swoją dobrą passę zajmując III miejsce. Dzięki temu medalowi, nasz uczeń osiągnął wielki sukces. W wyniku zsumowania wszystkich zdobytych przez niego punktów w czterech rundach Otwartych Mistrzostw Bytomia uplasował się na VIII miejsce w rankingu klubowym. Innymi słowy Karim jest ósmym najlepszym zawodnikiem klubu GKS Czarni Bytom w kategorii dzieci młodszych w roku 2016.

Ostatnim turniejem dla naszych zawodników w tym sezonie był Turniej Judo organizowany przez klub Ikizama Radzionków. Każdy z nich zostawił serce na macie i stoczył pasjonujące walki. Dla niektórych były to pierwsze lub drugie zawody w życiu dlatego tym bardziej cieszy postawa naszych judoków. Oto wyniki uzyskane w tym dniu:

 • Jakub Baran - I miejsce
 • Julia Durzyńska - II miejsce,
 • Mateusz Fras - II miejsce,
 • Bartłomiej Gnus - III miejsce,
 • Maciej Jurecki - III miejsce,
 • Piotr Kłujszo - III miejsce,
 • Maksymilian Łoza - I miejsce,
 • Maciej Łuszczek - III miejsce,
 • Julia Matwij - II miejsce,
 • Karim Qaddourah - I miejsce,
 • Wiktoria Szukała - III miejsce,
 • Jakub Szymanek - III miejsce.

Był to bardzo pracowity okres roku ale też niezwykle owocny, gdyż wielu z nich zaczyna dopiero przygodę z judo.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Łukasz Golus

 

POWRÓT