14 grudnia 2012 r.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU
DLA HOSPICIUM CORDIS

Droga do serca jest różna.
Wiedzie przez miłość, wsparcie, dobre słowo, miły gest.

Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, już po raz kolejny wspomaga Hospicjum Cordis w Mysłowicach, w którym przebywają dzieci cierpiące na nieuleczalne choroby, najbardziej pokrzywdzone przez los. Nie pozostajemy obojętni na niedolę innych - pomagamy.

Wolontariusze przygotowali jeden z symboli wigilijnego stołu - sianko. Na zebraniach klasowych rozdawali Rodzicom przygotowane sianko. Każdy grosz, każda złotówka zostanie przekazana hospicjum. Zebrano 622 zł i 44 gr.

Niech ta wyjątkowa noc trwałym blaskiem opromieni wszystkich zasiadających przy stole ludzi dobrej woli, dla których miłosierdzie jest darem serca.

Oto wspaniali młodzi ludzie, którzy z wielkim zaangażowaniem i sercem pomagają innym: Sara Bielas, Paulina Czachor, Marta Grabowska, Julia Kościelniak, Jessika Lichosik, Monika Marszolik, Natalia Pacyna, Karolina Panek, Magdalena Wałęga, Wiktoria Zaborowska, Anna Bachman, Agata Cipior, Aleksandra Kukułowicz.

Życzymy radosnych i pogodnych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Wolontariusze wraz z opiekunami